Drysice

Bývalý lom

Natočené filmy

Četnické humoresky

Region
Jižní Morava

Drysice

Bývalý lom

Zatopený lom v Drysicích je z poloviny obklopený strmými skalami a poskytuje tak efektní kulisy pro filmaře. V něm hledali četníci, pomocí tehdy moderní techniky, tělo Jolany Malínské, která zmizela při svatebních radovánkách své sestry.

Bývalý lom najdete mezi obcemi Drysice a Želeč. Vede k němu nenápadná odbočka kamenitou polní cestou, ale výprava za jeho atmosférou určitě stojí za to. Kromě Četnických humoresek si toto místo vyhlídli také autoři filmů pro děti Za humny je drak a Strašidla z vikýře. Dnes lom využívají k tréninku hlavně potápěči. Ke koupání nebo rybaření se lépe hodí nedaleký Ivanovický rybník, který potkáte cestou do Ivanovic na Hané.

Nevelká obec Drysice se nachází blízko Vyškova, který je známý hlavně jako sídlo vojenské posádky, byla by však škoda opomenout jeho historické jádro. Navštívit tu můžete například renesanční radnici, z jejíž věže si v letních měsících prohlédnete celé okolí, nebo zámek s překrásnou zahradou.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace