Brno

Petrov

Natočené filmy

Četnické humoresky

Region
Jižní Morava

Brno

Petrov

Brněnské dominantě, katedrále svatého Petra a Pavla, se zkráceně říká Petrov podle kamenného ostrohu, na kterém je vystavěna. Oblíbili si ji autoři Četnických humoresek a zabodovala i při výběru motivů na české mince.

Četníci z oblíbeného českého seriálu se kolem majestátní brněnské katedrály i v ní pohybovali hned několikrát. Ve vánočním dílu první série s názvem Narodil se Kristus pán se Andělka vypraví na vánoční trhy, které probíhají v ulici hned u zdi kostela. Ve druhé řadě seriálu jede stejnou ulicí Zahálka na motorce nechat přeložit dopis, který Klaudie poslala Jarému. Historické uličky kolem chrámu byly ale použity ještě několikrát.

V poslední epizodě s názvem Epilog si zahrál rovněž interiér gotické katedrály na Petrově. Přímo před oltářem můžeme sledovat svatbu bývalé novinářky Kamily Klikové a jejího přítele Edwarda. 

Chrám sv. Petra a Pavla je přes svou dnešní gotickou podobu, která je neodmyslitelnou součástí siluety Brna, pravděpodobně nejstarším kostelem ve městě. Jeho základy pocházejí až z 12. století. Nedaleko najdete Denisovy sady, které se v seriálu objevily též.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace