Brno

Krematorium

Natočené filmy

Četnické humoresky

Region
Jižní Morava

Brno

Krematorium

Brněnské krematorium jsme v Četnických humoreskách mohli vidět hned dvakrát. Zvenku i zevnitř. Poněkud ponurý turistický cíl stojí za to. Jedná se o vůbec první krematorium v Brně a jeho strohá geometrická architektura je naprosto unikátní.

Brněnské krematorium je dílem Arnošta Wiesnera, který usilovat o tzv. absolutní architekturu, tedy jednoduché a mocné stavby, které by se vyzněním vyrovnaly pyramidám nebo kostelům. Místo obřadní síně tu najdete uzavřený dvůr s proskleným stropem. Vedle vysokých bílých pilířů je jeho dominantou mohutné, široké schodiště, které celou budovu spojuje s nižším terénem.

Zvenku si působivou budovu krematoria, postavenou na vyvýšené parcele nad brněnským Ústředním hřbitovem, můžeme prohlédnout už v první řadě seriálu, při pohřbu zavražděné Evženie Satoranské. Dovnitř nás autoři nechají nakouknout v další sérii, když sledujeme vdovu Maškovou na pohřbu jejího muže.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace