Brno

Již neexistující služebna

Natočené filmy

Četnické humoresky

Region
Jižní Morava

Brno

Již neexistující služebna

Kasárna známá za seriálu Četnické humoresky byste v Brně hledali marně. Chátrající budova opuštěného vojenského areálu byla zbourána po dokončení seriálu a dnes už ji na místě vůbec nic nepřipomíná.

Místo, kde Četnické humoresky začínají i končí, dnes prakticky neexistuje. Sledovali jsme tu nástup nové posily, strážmistra Jarého na brněnskou pátračku a na stejném místě děj příběhu končí poslední hořkosladkou scénou s předzvěstí přicházející války. Dnes je tu pouze prázdná zarostlá parcela a po bývalých kasárnách se slehla zem.

Z nostalgie se ale přece jen na nejdůležitější místo oblíbeného seriálu můžete vydat. Nachází se nedaleko největšího brněnského parku Lužánky a pěšky nebo tramvají jste pohodlně za chvíli třeba na hlavním náměstí Svobody. Poté si můžete udělat vycházku na Špilberk nebo se projít ulicemi historického centra Brna.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace