Doubravice

„Tady nabral ajťák Honza druhý dech!“
Region
Plzeňsko a Český les

Doubravice

Jeho život byly počítače a město se mu vrylo do morku kostí... a pak to přišlo. Co? Cesta z města!

Výlet se synkem na venkov totiž ajťákovi Tomáši Hanákovi úplně změnil pohled na život. Pohoda, vyrovnanost, nová láska... hlavní hrdina nabral ten správný směr.

Pokud se chcete vydat v jeho stopách, vyrazte do Doubravice na Plzeňsku. Až tam dojedete, okamžitě vám bude jasné, proč filmaři pro Honzovu „ozdravnou kúru“ vybrali právě toto místo. Vesnička leží na jižním svahu stolové hory Kozelka. Na návsi najdete kapli svaté Anny a ve vsi a okolí řadu křížků starších i víc než sto let, tahle ves má neopakovatelný půvab.

Doubravice je součástí obce Nečtiny, ležící mezi hlubokými lesy přírodního parku Manětínská a vrchy Špičák a Vysoký vrch. Z památek nacházejících se přímo v Nečtinách stojí za pozornost kostel Jakuba Většího, historická radnice a v lesní stráni pak také židovský hřbitov. Na přilehlou horu Špičák vás z Nečtin zavede modrá turistická stezka. Po modré se můžete vydat i směrem k Novému Městečku, kde jsou k vidění pozůstatky hradu a novogotický zámek Nečtiny.

Dáte si svou cestu z města?

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace