Brno - Česká ulice

„Kde chtěl Bohuš klofnout Karla Gotta.“
Region
Jižní Morava

Brno - Česká ulice

Rázovitý Bohuš, legendární Vlastička, prohnaná prostitutka Irenka... tak tyhle postavy už patří k české komediální klasice. Režisérka Věra Chytilová natáčela oblíbený snímek v Brně.

Jedna z nejznámějších scén svérázné komedie vznikla přímo v centru města, na rušné ulici Česká. V ní se novopečený milionář Bohuš setkal se samotným „božským“ Karlem v nezapomenutelném růžovém sáčku. Bohuš – v brilantním podání Bolka Polívky – si tenkrát vytyčil pořádnou metu, chtěl přemluvit Karla Gotta k pitce. Co na tom, že se mu to nakonec nepodařilo, odvaha tam byla!

Přímo na Českou navazuje ulice Solniční, kam Bohuš vyrazil na inspekci do hotelu. Ve rvačku se pak zvrhla Bohušova oslava v luxusní restauraci v Husově ulici. Úctyhodné filmové „ministerstvo“, ve skutečnosti Ústavní soud, stále stojí v Joštově ulici.

Všechny brněnské štace slavného Bohuše jsou kousek od sebe, takže je zvládnete projít pohodlně po svých!
Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace