Český Krumlov

Objížďková ulice

„Hvězdný prach Barbry Streisandové.“
Region
Jižní Čechy

Český Krumlov

Objížďková ulice

Barbra Streisandová je bez diskuzí multitalent! Dáma, která brilantně hraje a nádherně zpívá, se totiž nebojí ani režisérské židle, a i tato profese jí jde nadmíru skvěle! Své kvality prokázala už režijním debutem, který natáčela v kulisách skutečné perly jižních Čech.

Že se jednalo o debut nadmíru vydařený, potvrzují dva Zlaté Glóby za nejlepší film a režii, plus Oscar za nejlepší hudbu. Prostě pecka! Hvězdnou umělkyni pro snímek o židovské dívce, která se musí převléct za chlapce, aby dosáhla svého snu, okouzlilo historické centrum Českého Krumlova. A aby ne, vždyť tohle město se pyšní čestným místem na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a je překrásné.

Ve filmu jste mohli spatřit půvabné krumlovské panorama a ulici s poněkud všedním názvem Objížďková. Až sem dorazíte, rozhodně nevynechte místní zámek a park s unikátním otáčivým hledištěm. Projděte se i podél kouzelné Vltavy. Rychle pochopíte, proč Český Krumlov mají (nejen) filmaři tak rádi.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace