Uherské Hradiště

Masarykovo náměstí

„Chodíl, jak kdyby měl v gaťách mlynský kameň.“
Region
Východní Morava

Uherské Hradiště

Masarykovo náměstí

Syrový a svérázný humor zajistil nesmrtelnost komediálnímu seriálu Slovácko sa nesúdí. Filmaři neopomněli ani samotné srdce Slovácka – Uherské Hradiště.

Na Masarykově náměstí se odehrával jarmark, kam šel strýček Pagáč prodat kozu. A že tvůrci vybrali místo skutečně znamenité – historické centrum Uherského Hradiště s barokním kostelem, mariánským sloupem, synagogou a klášterem totiž stojí za to. A což teprve, když ožije Slováckými slavnostmi vína nebo folklorními jarmarky.

Město je velkým rájem fanoušků kultury, působí tu hned dvě profesionální divadla, Slovácké a Hoffmanovo. A k tomu je Hradiště místem zaslíbeným pro filmofily. Tisíce lidí se sem každé léto sjíždějí za programem slavné Letní filmové školy a korzují ulicemi mezi festivalovými místy. Promítá se i přímo na náměstí a na slovácký folklor vás navnadí třeba letní koncerty cimbálovky v parku. Na své si tu přijdou jak vinaři, tak ti, kdo rádi okoštují i něco ostřejšího. Do Uherského Hradiště se budete rádi vracet, to si pište.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace