Zámek Kozel

„Tenhle zámek má pikantní šmrnc!“
Region
Plzeňsko a Český les

Zámek Kozel

Toužíte po nevšedním relaxu? Lovecký zámeček Kozel nedaleko Plzně obklopuje krásná krajina a pyšní se i příjemnými interiéry. Navíc sem zavítali i hrdinové populárního seriálu Cirkus Humberto!

Klasicistní zámek se stal sídlem grófa Palačiče a vyvrcholila zde jistá pikantní záležitost. Syn hraběte se totiž bláznivě zamiloval do půvabné krasojezdkyně, kterou však ve skutečnosti nebyl nikdo jiný, než převlečený mladičký Peter Berwitz. Šťavnatý skandál nakonec Petrův dědeček Carlo Humberto přetavil v zisk a od uherského grófa získal několik ušlechtilých běloušů.

Zámeček obklopuje přírodně krajinářský park částečně inspirovaný zahradou vídeňského Schönbrunnu. Až se jím dostatečně pokocháte, rozhodně se vydejte na nedalekou vyhlídku na Mariině skále. Posvačit pak můžete na odpočinkovém místě u cesty, takzvaném Mariině zátiší. Okolí křižují turistické stezky a naučné stezky na téma příroda. Kolem Kozlu vedou i dvě cyklotrasy, takže pokud se vám nechce šlapat po vlastních, můžete sednout na kolo.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace