Praha

Karlínská synagoga

„Filmová stopa nebezpečné rodiny.“
Region
Hlavní město Praha

Praha

Karlínská synagoga

Historický seriál Borgiové přináší příběh rodu, jehož členové nemilosrdně likvidovali své protivníky a mířili vysoko. Rodrigo i Cesare jsou sice spíše antihrdinského založení, ale právě Rodrigo to dotáhl až na papeže. Natáčelo se i v kouzelných zákoutích historické Prahy.

Filmaři si to v Praze namířili do Karlína, a fanoušci seriálu o nechvalně proslulé rodině tak mohli obdivovat Karlínskou synagogu.

Pozoruhodná stavba vznikla v půli 19. století v novorománském a maurském slohu, stopy na ní však zanechaly i funkcionalistické úpravy. V současnosti se tu, možná trochu překvapivě, konají bohoslužby Československé církve husitské, která po válce synagogu od židovské obce koupila. 

Pokud do Karlína vyrazíte, nenechte si ujít ani Negrelliho viadukt, druhý nejstarší pražský most přes Vltavu, či jednu z nejrozsáhlejších církevních památek v Česku – kostel svatého Cyrila a Metoděje. 

Tady si příznivci historie vážně přijdou na své.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace