Praha

Na Kampě

„Tohle místo je po čertech dobré.“
Region
Hlavní město Praha

Praha

Na Kampě

Vzhůru do pražských Benátek! Historická Kampa s mlýnskou strouhou Čertovkou je bezesporu jedním z nejkouzelnějších koutů staré Prahy. Divil by se někdo, že tu často zakotví i filmové štáby?

S pěknou bestií se tak v ulici Na Kampě utkal sám lovec upírů Van Helsing. S jednou z Drákulových nevěst musel chtě nechtě vyjednávat o osudu princezny Anny. Hollywoodští filmaři sem vyrazili také pro některé záběry hitovky Mission Impossible, ale netřeba se bát, v tomto filmu se vůbec nestřílí. Na Kampě se agent Tom Cruise tiskl ke Kristin Scott Thomasové a sledovali nepřátelské špióny. A světe div se, Praha tentokrát opravdu hrála Prahu, pouze americkou ambasádu představoval Lichtenštejnský palác.

O kousek dál bydlela i svérázná rodinka Holanových v komediích Chobotnice z II. patra a Veselé Vánoce přejí chobotnice. A dál v ulici U Sovových mlýnů najdete vodnický dům ze svižné komedie Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace