Praha

U Apolináře

„Tady se Magdě Škvorové obrátil život vzhůru nohama.“
Region
Hlavní město Praha

Praha

U Apolináře

Televizní seriál mapující atmosféru provorepublikového Československa pohledem pražské rodiny se odehrával také v Apolinářské ulici, kde se střetly osudy rodiny Valentů a Škvorů. Dramatický zvrat tu prožila jedna z hlavních hrdinek seriálu První republika, dcera majitele cukrovaru Magdalena.

Právě v porodnici U sv. Apolináře nabral život Magdaleny, v podání půvabné Veroniky Arichtevy, jiný směr. Dozvěděla se tu překvapivou novinu, že čeká dítě. Jeho otec, Vladimír Valenta, byl však bezvýhradně zblázněný do své švagrové Kláry. Přímo před branou na Magdu čekala kamarádka Lea Salomonová ztvárněná skvělou Marikou Šoposkou. Úplné drama.

Novogotická porodnice U sv. Apolináře, jejíž součástí je i kaple svatého Kříže, patří k architektonickým skvostům Prahy. V době svého vzniku byla na popud Josefa Hlávky, mecenáše české vědy a vzdělanosti, postavena podle tehdy nejmodernějších parametrů a dětský křik se tu rozléhá už 140 let. Kdysi mívala zvláštní vchod na speciální oddělení, kde docházelo k utajovaným porodům a své nechtěné děti tu mohly odložit nejen nemajetné, ale i bohaté dámy.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace