Praha

Zámek Troja

„Do Troje za Bídníky i Beethovenem.“
Region
Hlavní město Praha

Praha

Zámek Troja

Jean Valjean, inspektor Javert, zamilovaný Marius, nešťastná Fantina... Kdo by neznal postavy z legendárních Bídníků? Tvůrci jedné z nejvydařenějších adapatcí klasiky francouzského spisovatele Victora Huga zamířili do Prahy!

Filmový štáb si pro natáčení Bídníků vybral zámek v Troji. Jeho chodbami se procházel i Beethoven v podání brilantního Garyho Oldmana a Isabella Rossellini, která ztvárnila jeho milovanou maďarskou hraběnku Annu Marii ve filmu Nehynoucí láska. Právě s ní hlavní hrdina prožil nejhezčí období svého života.

Není divu, že Troju a její atmosféru mají filmaři rádi. Už tak půvabná barokní stavba je navíc vyšperkovaná překrásnou zahradou. Vydejte se za filmovými hrdiny a projděte si místní malé bludiště, poseďte u některé z fontán, nebo se jen potěšte pohledem na záplavu květin a všechnu tu aristokratickou krásu. A do uší si k tomu pusťte třeba Měsíční sonátu.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace