Praha

Řepy - Hřbitov

„... a na každičké mohyle, útržek z nové košile.“
Region
Hlavní město Praha

Praha

Řepy - Hřbitov

Nešťastná nevěsta, která čeká na svého milého, jeho duch, atmosféra mrazící až do morku kostí. Filmové zpracování balady Svatební košile ve snímku Kytice režiséra F. A. Brabce. Víte, kde se natáčelo?

Vyústění dramatické romance, jejíž ústřední dvojici ztvárnili Klára Sedláčková-Oltová a Karel Roden, se odehrálo na hřbitově v Praze – Řepích. Po děsivé noci tu na hrobech přistály roztrhané svatební košile, které smutná nevěsta šila pro svého dlouho očekávaného nastávajícího.

Na hřbitově jsou pochovány řádové sestry boromejky, opodál je i hřbitov vězeňský. Tam například má u zdi hrob proslulý zločinec Václav Babinský, který v nedalekém klášteře pracoval ke konci života jako zahradník. Dnes klášter slouží jako ošetřovatelský ústav a ženská věznice.

V Žalanského ulici, která vede kolem hřbitova, si určitě prohlédněte kostel svatého Martina. Další působivou církevní stavbou je kostel Panny Marie Vítězné na Bílé hoře či malá kaplička na křižovatce ulic Karlovarská a Řepská.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace