Loket nad Ohří

„Městečko slavného vojáka i Jamese Bonda.“
Region
Západočeské lázně

Loket nad Ohří

Tohle městečko nedaleko Karlových Varů se filmovým štábům opravdu zalíbilo. Cestu sem našel slavný agent 007 a na osudovou cestu se odsud naopak vypravil mladý filmový voják.

Městečko Loket nad Ohří bylo domovem Paula Bäumera, hlavního hrdiny filmu podle románu Ericha Marii Remarqua Na západní frontě klid. V adaptaci z konce 70. let po místním náměstí vyrazili slavit čerství maturanti a potom později odsud také vstoupili do pekla první světové války.

Po tomtéž náměstí kráčel i Daniel Craig jako James Bond ve snímku Casino Royale. Na jedné z místních zahrádek si dal oběd s René Mathisem poté, co tu elegantně zaparkoval svůj Aston Martin. 

V Lokti si nenechte ujít procházku na místní hrad, který je dominantou městečka. A pokud chcete trochu romantiky, nasedněte do kánoe a doplujte po Ohři až do Karlových Varů!

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace