Vejprty - Vlakové nádraží

Region
Severozápadní Čechy

Vejprty - Vlakové nádraží

Nádraží je jako křižovatka osudů, stačí přehodit výhybku a cíl cesty leží neodvratně jinde. Lidé přijíždějí a odjíždějí, podobně jako se objevují a mizí z našich životů. Radost ze shledání a smutek z loučení vytvářejí na nádražích zvláštní atmosféru.

Německá manželka Jana Dítěte Líza odjíždí na frontu, aby bojovala v té nejkrásnější armádě. Aspoň v jejích očích. V té chvíli ještě netuší, jaké osudy ji na frontě čekají. Na druhé koleji stojí dobytčák směřující někam do Polska. Panu Waldenovi a dalším lidem v pruhovaných mundúrech na rozloučenou nikdo nemává, zato jejich osudy jsou bohužel jisté.

Oba filmové vlaky vyjížděly z děčínské stanice, ale ve skutečnosti šlo o krušnohorskou stanici Vejprty, kterou od sousedního Německa odděluje jen nedaleký hraniční potok. Dříve to bývalo poměrně významné nádraží s rozsáhlým komplexem železničních budov, většina z nich však podlehla zubu času. Dnes si tak můžete na ošumělé stanici dokonale vychutnat melancholickou náladu loučení. Máte-li zájem o další toulky za atmosférou Krušných hor, vydejte se na Klínovec, který odsud není daleko.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace