Zámek Sychrov

Zahrada

„Teta, vypadáte jak dva dny po smrti.“
Region
Český ráj

Zámek Sychrov

Zahrada

Hádanky pomohly ke štěstí princezně a Matějovi, my vám ale pomůžeme se zorientovat, kde Zdeněk Troška natáčel svou „nejkrásnější“ pohádku. Na zámku a v zahradě Sychrova, který ale již dávno před tím pokřtila Zlatovláska.

Zahradu založil už první z rodu francouzských Rohanů. Byli to velcí nadšenci pro botaniku, a tak tady zanechali nemálo vzácných dřevin. Příjemnou procházku zahradou Sychrova vám zpestří přes 200 druhů listnatých i jehličnatých stromů, z nichž některé patří k velmi vzácným zástupcům. Jedna odrůda buku je dokonce pojmenována po samotném knížeti Rohanovi. Schválně jestli poznáte, který to je. Můžete si zatančit kolem kašny stejně jako princezna v pohádce Nejkrásnější hádanka, nebo se jen tak natáhněte do trávy pod jednu z vzácných dřevin a užívejte si pohled na krásný zámek Sychrov.

Zlatovláska proslavila především konkurenční zámek Červená Lhota, ale většina záběrů z pohádkových interiérů se natáčela právě na Sychrově. Po šlofíku na trávě tedy zaskočte i dovnitř. Třeba uvidíte, jak se někdo omylem polévá „mrtvou vodou“.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace