Předklášteří u Tišnova

Klášter Porta coeli

Natočené filmy

Ďáblova lest

Region
Jižní Morava

Předklášteří u Tišnova

Klášter Porta coeli

Existuje jen jediná možnost, jak odvrátit rozjetý satanský rituál. Doktor Runa (Ivan Trojan) ví, že k jeho zastavení je třeba vystavit krev nejsvětější oběti na oči těch, kteří dovedou potřít hady. A tento obřad provést u Brány nebes.

Kdo umí latinsky, nebude překvapen, že zkušený religionista jel právě ke klášteru Porta coeli. V překladu to znamená „brána nebes“. Nejzajímavějším architektonickým prvkem je jeho bohatě zdobený gotický portál se sochami světců. Právě před jejich zraky pozdvihl doktor Runa kříž z korunovačních klenotů.

Vyvrcholení televizní Ďáblovy lsti se odehrává před cisterciáckým klášterem v Tišnově na jižní Moravě. Byl založen ve 13. století manželkou Přemysla Otakara I, Konstancií Uherskou. Na rozdíl od hrdinů trilogie můžete zdobenou bránou i vstoupit. Za ní vás však nečeká nebe, ale bazilika Nanebevzetí Panny Marie a zpřístupněna je i Křížová chodba s vnitřním rajským dvorem.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace