Vikantice

„Nechte se okouzlit Jeseníky.“
Region
Střední Morava a Jeseníky

Vikantice

Nahořklé lidské osudy, suché hlášky a nepostradatelná hospoda s věrnou bandou štamgastů jsou hlavní atributy Díry u Hanušovic. Kde se natáčelo?

Filmaři vyrazili do malé vísky Vikantice na Šumpersku a rozehráli tu propletenec osudů rezignované Maruny, naivního Olina, sukničkáře Kódla a dalších svérázných postav. Mimochodem kancelář filmového starosty je kanceláří skutečného starosty ve Vikanticích. Hospodu však ve vesnici nenajdete.

Jinak se na výletě k filmové „díře“ nepochybně nudit nebudete. V samotné obci můžete nahlédnout do kostela svatého Wolfganga, obdivovat několik památných stromů, ale hlavním lákadlem je překrásná příroda, která horskou vesničku obklopuje. Vede tudy třeba staroměstská cyklostezka, na výšlap se dá vyrazit na nedaleký vrchol Dvorský. Lyžaře potěší sjezdovka v nedaleké Branné, v zimě tu ostatně nechybí ani řada tras pro běžkařské nadšence.

Prostě kout, kterému přijdete na chuť v každém ročním období!

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace