Chotěšov

Klášter

„Anthony Hopkins v akci!“
Region
Plzeňsko a Český les

Chotěšov

Klášter

Střelba a nebezpečné intriky mezi klášterními zdmi? Ano! Alespoň v hollywoodském akčňáku Česká spojka v režii Joela Schumachera. Správně, to je ten pán, co natočil Telefonní budku či Volný pád.

Drsné scény natáčeli američtí filmaři v chotěšovském klášteře. Proč ne. Monumentální stavba k napínavým scénám láká a zároveň jim dodává osobitý šmrnc. Už před klášterem se dost střílelo. K předání bomby mělo dojít přímo v místní kapli, to však překazila rovnou dvojitá zrada.

Ve stopách agentů se můžete na Chotěšov v sezoně vydat každou neděli, kdy je klášter otevřen pro veřejnost, na jiný termín je třeba se objednat předem. Vedle samotného komplexu nakoukněte i na náměstí 1. máje, kudy Anthony Hopkins a Chris Rock přijížděli do kláštera.

Američané však zdaleka nebyli první, koho Chotěšov zaujal. Procházel se tu i Ivan, hlavní hrdina snímku 3 sezony v pekle, a ve zchátralé zámecké sídlo se proměnil v díle Jed legendárního cyklu Dobrodružství kriminalistiky. Stal se tak nenáviděným domovem Marie Lafargeové, kterou později odsoudili za otrávení manžela.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace