Hrad Křivoklát

„Hrad, kde se vdávala Monica Bellucci.“
Region
Střední Čechy

Hrad Křivoklát

Příšery a nebezpečná zaříkávadla. S tím se musí utkat sourozenci Grimmovi – přinejmenším ve snímku Kletba bratří Grimmů. Slavný režisér Terry Gilliam si pro natočení vzrušujícího temného příběhu vybral hrad Křivoklát.

Italská krasavice Monica Bellucci se díky tomu (doslova) jako královna vdávala v křivoklátské hradní kapli – jedné z nejvýznamnějších gotických památek v Česku. Hradem se však procházela také šarmantní dvojice pánů, Heath Ledger a Matt Damon, kteří si střihli ústřední bratrskou roli. A tady je vyslýchal generál.

Na Křivoklát se vydal probudit Růženku i princ Jaroslav v české pohádkové klasice Jak se budí princezny. Z hradního balkonu pak už růžolící Růženka s Jaroslavem mávají poddaným. Křivoklát byl také hradem královny Elišky v české muzikálové klasice Noc na Karlštejně - právě na zdejším nádvoří se předváděli kejklíři, kteří se pokoušeli Elišku rozveselit. A v pohádce Třetí princ se stal hrad pro změnu sídlem krále a jeho tří synů.

A trochu napětí nakonec. Právě křivoklátskými komnatami totiž procházel drsňák James McAvoy. Setkal se tu s Pekvarským v akčním hitu Wanted, s Angelinou Jolie v hlavní roli. Své intriky tu spřádali i kontroverzní Borgiové – alespoň ve stejnojmenném seriálu. A proháněli se tu i Tři mušketýři z produkce BBC!

To už je slušná nálož slavných osobností! Vydejte se v jejich stopách a poznejte půvaby jednoho z nej českých hradů, který táhne filmaře z tuzemska i zahraničí.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace