Veselí nad Lužnicí

„Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným!“
Region
Jižní Čechy

Veselí nad Lužnicí

Tři postarší filozofové života, jeden kouzelník, krásná žena a špatné počasí. Jeden z nejpůvabnějších domácích snímků Rozmarné léto baví i padesát let po svém vzniku. Víte však, kde se hlavní hrdinové koupávali?

Poetická komedie se natáčela na jihu Čech, konkrétně ve Veselí nad Lužnicí a jeho okolí. Už na počátku filmu spatříte kostel Povýšení svatého Kříže, který stojí právě ve Veselí. V současnosti ovšem vypadá výrazně lépe. Do říčních lázní se chodívalo k soutoku Lužnice a Bechyňského potoka, ale dřevěnou budku tady nehledejte. Ani domek, v kterém bydleli manželé Důrovi, neexistuje. Romantické okolí řeky poznamenala postupující civilizace. Dnes tudy vede silniční obchvat města.

Jinak je ale ve Veselí stále příjemně. Projděte se kolem rybníků, vyšlápněte si na naučnou stezku Borkovická blata nebo Veselské pískovny, kde narazíte na přibližně hektarovou poušť u Vlkova, ale nečekejte žádnou Saharu ani velbloudy. Duny jsou vysoké jen několik centimetrů. Vstup na ně je sice zakázán, ale zkoumat je můžete z cesty. Až si vypláchnete písek z očí, věnujte se chvíli architektuře selského baroka, které se v 19. století uplatnilo hned v několika okolních vesnicích tvořících takzvaná Veselská blata.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace