Region
Královéhradecko

Broumovský klášter

Temné vize otce Toderika se bohužel naplňují. Zlo se přiblížilo. Mniši v benediktinském klášteře v Broumově se kriminalistům snaží pomoct. Jenže bude to stačit? Podaří se najít klíč k záhadnému pergamenu s čísly? Satanské bingo to asi nebude.

V klášteře se mniši nejen modlí, ale také studují. Vedle majestátního presbytáře, který se v hledáčku kamery ocitl hned několikrát, je nejnavštěvovanějším místem klášterní knihovna. Sem byla ve středověku převezena i Ďáblova bible. Na tu se benediktinů vyptává religionista Runa (Ivan Trojan), který se snaží rozluštit, co bylo napsáno na ztracené straně 289.

Broumovský klášter byl v minulosti centrem vzdělanosti v celém širém okolí. Místním gymnáziem prošli například Bohuslav Balbín nebo Alois Jirásek. Později se tu točila seriálová adaptace jeho díla. Když mladý F. L. Věk odchází k jezuitům do Prahy, ve skutečnosti přijíždí sem. Ve chvíli, kdy císař Josef II. ruší kláštery, se mladému vlastenci podaří zachránit alespoň pár ze 17 000 svazků této bohaté knihovny.

Uschována je tu také kopie Turínského plátna z poloviny 17. století, jediná ve střední Evropě, a mumie v podzemí jsou jen o století mladší. Celý areál prošel v roce 2015 zevrubnou rekonstrukcí. Kromě nahrávacího studia jsou tu nyní také ubytovací kapacity.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace