Pec pod Sněžkou

Chata Smetánka

„Ti kluci si vážně nedaj říct. Podívej se, Boženko. Teď byli v sámošce, nakoupili plnej baťoh píva a teď se to budou snažit obejít zadním vchodem.“
Region
Krkonoše a Podkrkonoší

Pec pod Sněžkou

Chata Smetánka

Cabadaj, Mácha a Převrátil – hvězdy nejslavnějšího lyžáku v tuzemské filmové historii. Kde se legendární komedie Sněženky a machři natáčela? V Peci pod Sněžkou.

Z nádraží v Peci pod Sněžkou šlapali studenti kolem současného informačního centra na chatu Smetánka, kterou rozhodně neminete ani nyní. Tady je i kotelna, kde studenti potají popíjeli. Chata leží kousek od dolní stanice vleku Bramberg – Hnědý vrch, na nejdelší sjezdovce v Peci, již kdysi Radek Převrátil šlapal nahoru po svých. Mimochodem právě jeho představitel Václav Kopta prý u castingu zatajil, že neumí lyžovat a potřeboval dubléra.

Pec je sportovní ráj nejen pro lyžaře. Fandové pěší turistiky mohou krom výstupu na Sněžku, vyrazit třeba na rozhlednu na Černé hoře, do Janských lázní nebo slavnou Luční boudu. Děti nebudete moci utrhnout ze stezky Malou Úpou, kde je čeká deset pohádkových zastavení, romantiky zas lesní hrádek Aichelburg. Okolím Pece se proplétá řada různorodých cyklotras.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace