Vrchlabí

„Kdo si nenakrad, musí to brát, jako že nevyhrál.“
Region
Krkonoše a Podkrkonoší

Vrchlabí

Kde a kdo uspořádal nejlegendárnější tuzemský filmový bál? Je to jasné, že? Ve Vrchlabí a rozhodně to byli tvůrci snímku Hoří, má panenko. Satirická komedie oscarového režiséra Miloše Formana je nadčasová a populární už více jak 40 let.

Rozpačitá volba vesnické královny krásy i pověstné rozkradení tomboly se odehrály v kulturním domě ve Vrchlabí. Najdete ho tu dodnes, stojí ve Vančurově ulici.

A kam dále? Jasně že do hor, až na vrcholy! Ve Vrchlabí si na své přijdou jak fanoušci horské turistiky, město křižuje celá řada turistických tras, tak samozřejmě všichni milovníci lyží a jiných klouzadel. Kousek odsud leží velký lyžařský areál Kněžický vrch a nechybí ani pořádná síť běžeckých tras všech náročností. V letním žáru vás zchladí přírodní koupaliště Vejsplachy, pro cyklisty je tu Jizersko-krkonošská magistrála a Labská stezka a zajímavý projekt Bikearena Krkonoše. Vrchlabí je sportovců ráj!

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace