Slezská Harta

„Vyrazte do moravského Orleánsu!“
Region
Severní Morava a Slezsko

Slezská Harta

Hvězdná Milla Jovovichová bojovala na Moravě. Válka je válka. Řinčení mečů, svištění šípů, ržání koní a řev lidí, někdy skutečně bolestný. U přehrady vznikaly záběry velkofilmu Johanka z Arku, v němž známá herečka ztvárnila hlavní roli.

Okolí vodní nádrže Slezská Harta na Bruntálsku se proměnilo v obléhaný Orleáns. Kulisy slavného města už zmizely, část koneckonců upravili filmaři digitálně, i tak se však jedná o místo, které rozhodně stojí za vidění. Na své si tu přijdou rybáři i milovníci koupání či jachtaření. Nechybí tu ani vyhlídkové plavby, při nichž obzvlášť oceníte krásu okolí. A zkrátka nepřijdou ani cyklisté.

V okolí si můžete vyšlápnout třeba k přírodní památce Razovské tufity – jedná se o stěnové lomy nedaleko Razové. Za pozornost stojí i vyhaslé sopky Uhlířský vrch a Velký a Malý Roudný. Vypadá to na slušně nabitý výlet.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace