Klášter Doksany

„Všichni za jednoho, jeden za všechny!“
Region
Severozápadní Čechy

Klášter Doksany

Červený bedrník – tajemný muž, který děsí přisluhovače Velké francouzské revoluce. Nikdo netuší, kdo zachraňuje odsouzené zpod gilotiny a odváží je do bezpečí. Seriálová adaptace slavné knihy se natáčela v Doksanech.

Zdi zdejšího kláštera posloužily pro dramatické scény dokonale. Napětí se dá úplně krájet! Ke vstupní bráně se jde Claudette – převlečená za muže – přihlásit do kasáren jako stráž, aby vysvobodila lorda Sidneyho. Další záchrannou akcí v klášteře je plán, jehož se účastní krejčí Planchet. Jde o vysvobození Anette de Martignac, které hrozí poprava gilotinou, právě tady!

Doksany se však neproměnily v historickou Francii naposledy. Filmoví architekti jim navrhli pár „nových“ zdí, tajemných zákoutí, vstupních vrat a budov a „základna“ pro tři mušketýry ze stejnojmenného seriálu BBC byla připravená. D’Artagnan se tu poprvé setkal s okouzlující Milady a na místním tržišti na první pohled zahořel láskou ke komorné Constance.

Všem filmovým dramatům navzdory je doksanský klášter mírumilovné a tiché místo. Spravují ho sestry premonstrátky a o přísném životě svého řádu vám poví i během prohlídky. Kromě toho dostanete příležitost prohlédnout si zdejší románskou kryptu. Klášter Doksany patří k nejcennějším barokním komplexům v Česku a jeho vážná atmosféra se pro adaptace slavných knižních klasik hodí opravdu skvěle.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace