Zámek Kačina

„Knihovna na Kačině vám vyrazí dech!“
Region
Střední Čechy

Zámek Kačina

Z dosahu gilotiny zachránil řadu šlechticů Červený bedrník. Tajemný hrdina dostal pro revolucionáře nepohodlné lidi do bezpečné Anglie. V ostrovní sídlo se během natáčení seriálu proměnil český zámek Kačina.

Středočeský klasicistní zámek spjatý s rodem Chotků se stal místem, kam sir Percy a lord William dorazí na přírodovědnou přednášku. V zámecké knihovně se Percy pěkně nudí a zbystří, až když se dozví o zatčení francouzského vědce Picarda.

Při pohledu na impozantní knihovní sál se sloupovým ochozem se člověk vůbec nediví, že se filmařům tak zalíbil. I snoubenci si tu mezi desítkami tisíc knih říkají svá ano. Ostatně Britové na Kačinu nedávno dorazili znovu. Proháněli se tu totiž i hrdinové seriálu Tři mušketýři. Tohle místo má prostě šmrnc.

Kačina se pyšní také jedním „nej“ – je totiž největším empírovým zámkem ve střední Evropě a zcela v duchu klasicistní estetiky vyniká nad svým okolím. Pro návštěvníky je připraveno pět prohlídkových tras. Po procházce zámeckými pokoji nezapomeňte omrknout romantický park v anglickém stylu nebo naučnou stezku zámeckou oborou.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace