Zámek Slavkov

„Zámek, kde se psaly dějiny.“
Region
Jižní Morava

Zámek Slavkov

S chapadly francouzské revoluce bojuje sir Percy, přezdívaný Červený bedrník. Tajně zachraňuje nevinné zpod gilotiny a odváží je do bezpečí. Dějištěm jedné z dramatických scén seriálové adaptace slavného příběhu se stal i zámek ve Slavkově u Brna.

Rozsáhlé barokní sídlo v seriálu vzplálo a markýz de Rochambeau s dcerou se z jeho zdí zachránili jen tak tak. Požár zachvátil zámek i ve skutečnosti, na konci 19. století mu padla za oběť část zdejší sbírky vzácných obrazů. V současnosti tu však po neštěstí není ani památky a zámek se vám představí v plné kráse. Je spojen s významným Francouzem, který se vyšvihl právě během Velké francouzské revoluce, Napoleonem Bonaparte. Ve zdejším Historickém sále bylo totiž podepsáno příměří poté, co nedaleko odsud Francouzi rozdrtili rakousko-ruská vojska.

Mimochodem tento sál má jednu velice praktickou vlastnost. Co se akustiky týče, byl navržen tak, aby během politických jednání nebylo slyšet, o čem si špitají shluky diskutujících – byť by posluchač stál nedaleko. Ideální pro spiklence.

Tajemný punc sídlu dodává jeho podzemí a nezapomeňte ani na místní park. Patří k těm nejkrásnějším na Moravě. Expozici věnovanou bitvě u Slavkova najdete v nedaleké monumentální Mohyle míru a fandové vojenské historie mohou vyrazit třeba na Žuráň, odkud vojákům velel sám Napoleon. Na Slavkov půlden opravdu nestačí.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace