Žatec

Židovská synagoga

„Navštivte synagogu s hudební duší.“
Region
Severozápadní Čechy

Žatec

Židovská synagoga

V seriálu Červený bedrník si sice synagoga zahrála věznici, jinak je to ale svatostánek, jak se sluší a patří. Naše druhá největší synagoga postavená v maurském stylu má úchvatnou akustiku. Koncert zde má neopakovatelnou atmosféru.

Když vede Chauvelin průvod s vězni na popraviště, vychází právě od žatecké synagogy. Mezi odsouzenými je i lady Marguerite, manželka Červeného bedrníka. Drama začíná vrcholit. Ačkoliv si chrám zahrál tak trochu ponurou roli, nejde se neobdivovat jeho půvabné architektuře.

Více než 130 let stará synagoga byla vypálena v roce 1938 při protižidovském pogromu označovaném jako Křišťálová noc. Následně byla využívána jako nemocnice či škola, ale pak téměř 50 let pouze chátrala. Zachránila ji nakonec renovace v 90. letech a Žatci tak přibyla jedinečná kulturní památku, která stojí za pozornost turistů i filmařů. Budova má skvělou akustiku a příležitostně funguje jako koncertní sál.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace