Kutná Hora

Česká ulice

„Hledejte eleganci první republiky.“
Region
Střední Čechy

Kutná Hora

Česká ulice

Ačkoliv se rodina Valentových v seriálu stěhuje do Prahy – Podolí, jejich honosnou vilu si prohlédnete v Kutné Hoře v České ulici. Připomeňte si atmosféru první republiky a její luxus.

Když se Valentovi stěhují z venkova do Prahy má bratr hlavní hrdinky Kláry Kryštof obavy „jestli je podoláci přijmou". V historii jejich rodiny je stále mnoho tajemství, která teprve čekají na odhalení. Útěchou jim ale může být, že se všichni spolu zabydlí v krásné novorenesanční Dajbychově vile. Ve skutečnosti stavba, která hraje jejich podolské sídlo, stojí až v Kutné Hoře. Pro pohodlí své rodiny si ji postavil architekt Čeněk Dajbych, který řídil rekonstrukci katedrály sv. Barbory či Vlašského dvora.

Vila stojí v příjemném sousedství mezi starými hradbami a valy. Nedaleko odsud na Václavském náměstí najdete třeba Kamenný dům. Krásná gotická stavba dnes ukrývá část Českého muzea stříbra, konkrétně expozici, která přibližuje život měšťanstva v horním městě a Lapidárium s ukázkami kamenického umění gotiky.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace