Bečov nad Teplou

Nádraží

„Tady mají velkou vzácnost.“
Region
Západočeské lázně

Bečov nad Teplou

Nádraží

Jeden z nejslavnějších filmových vojáků Paul Bäumer rukoval do kasáren z Bečova nad Teplou. Právě zdejší nádraží se totiž koncem 70. let zalíbilo tvůrcům snímku Na západní frontě klid.

Historický punc si bečovské nádraží zachovalo dodnes a příliš se nezměnilo. Rozhodně stojí za návštěvu, ale zdaleka není jedinou zajímavostí Bečova. Dominantou města je místní hrad a zámek, který uchovává velký unikát! Je zde uložen relikviář svatého Maura, jedna z nejvzácnějších památek Česka. A má za sebou dramatický, téměř detektivní příběh o zmizení a znovunalezení, nenechte si ho ujít.

Kam potom na procházku? Třeba na Šibeniční vrch! Během cesty se dozvíte zajímavosti o výkonu hrdelních trestů, stezka má navíc pouhý kilometr. Parádní pohled na město se vám zas naskytne po výšlapu na Zlatý vrch s věží vysílače. Bezvadnou tečkou pro malé i velké návštěvníky je návštěva muzea historických motocyklů a hraček.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace