Žatec

Kruhové náměstí

„Navštivte místo s historií a sudem.“
Region
Severozápadní Čechy

Žatec

Kruhové náměstí

Dominantou Kruhového náměstí v Žatci není kašna, socha ani morový sloup, ale obří pivní sud. Byl právě on tím, co nalákalo věčně žíznivé revolucionáře z Bídníků, nebo Francouzi raději zůstali u svého vína?

Když se Jean Valjean s tváří Liama Neesona procházel po Kruhovém náměstí, žádný obří sud vidět nebylo. Historický Žatec se perfektně vžil do své role Paříže a nemohl jinak než zazářit. Vedle většího Kruhového náměstí se natáčelo třeba na malém, nenápadném, ale půvabném prostoru na Chelčického náměstí.

Kromě „kamenných filmových hvězd“ v podobně synagogy a chrámu Nanebevzetí Panny Marie nezapomeňte v okolí navštívit například radnici s věží nebo soubor historických chmelařských budov, které jsou navrženy na zapsání na seznam UNESCO. Úplně nejlepší je ale odstartovat výlet v renesanční Galerii Sladovna Žatec s expozicí „Žatec ve filmu“. Tak vám totiž neunikne žádný snímek, který se v Žatci točil.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace