Kutná Hora

Barborská ulice

Natočené filmy

Bídníci

Region
Střední Čechy

Kutná Hora

Barborská ulice

Pohled Barborskou ulicí, lemovanou sochami na jedné straně a honosnou jezuitskou kolejí na straně druhé, na chrám sv. Barbory je překrásný. Neuniklo to ani filmařům a Barborská tak zažila Bídníky, Johanku z Arku i Jacka Rozparovače.

Když strohý komisař Jevert s tváří Geoffreyho Rushe cválá pařížskou ulicí na policejní prefektství, ve skutečnosti jede na koni ve stínu kutnohorské katedrály. Na stejném místě pátral Johnny Depp po legendárním Jacku Rozparovači v adaptaci komiksu Alana Moora Z pekla. Architektura a především genius loci tohoto města přilákaly také Luca Bessona k natáčení historického velkofilmu Johanka z Arku.

Pokud si stoupnete v Barborské ulici čelem k chrámu, máte po pravé ruce rozsáhlou jezuitskou kolej. Průčelí budovy s půdorysem ve tvaru písmene F je více než 180 metrů dlouhé. Dnešní Barborská ulice v podstatě vede po vyhlídkové terase, která ke koleji kdysi patřila. Proto můžete na její protilehlé straně, po levé ruce, obdivovat soubor soch třinácti světců, který bývá někdy přirovnáván k výzdobě Karlova mostu v Praze. Za kamenným zábradlím pak máte jako na dlani svažující se údolí řeky Vrchlice. V opačném směru než majestátní sv. Barboru můžete obdivovat výhled na nestejně vysoké věže kostela sv. Jakuba.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace