Žatec

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

„Proč lidé, kteří chtějí pravdu, nikdy nevěří, když ji dostanou?“
Region
Severozápadní Čechy

Žatec

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Barbra Streisandová převlečená za chlapce vzhlíží s údivem k chrámu ve městě, kde má začít studovat. Tím chrámem je kostel Nanebevzetí Panny Marie v Žatci a dobrodružství dívky jménem Jentl právě začíná.

Příběh o Jentl, která musí klamat, aby mohla dělat to, po čem nejvíc touží čili studovat, má vpravdě shakespearovské rozměry. No, posuďte sami. Ona se převleče za muže, ale zcela pochopitelně se zamiluje do jednoho mladíka. Dívka, k níž onen mladík chová city, ale nesmí si ji vzít, se naopak zamiluje do Jentl, ovšem převlečené za Anšela. Ano, je to trochu zmatek, ale jinak velká romantika. Navíc za doprovodu krásného hlasu Barbry Streisandové, která brilantně zvládla roli režisérky, tak hlavní postavy.

Jak by ale vypadal příběh o touze být někým jiným a vymanit se z okovů určených vlastnímu pohlaví, kdyby nedostal odpovídající kulisy, a právě ty poskytuje Žatec. Mezi nimi třeba úchvatný kostel s románskými, gotickými, barokními i novogotickými prvky.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace