Tisá

„Skály, které miloval faun z Narnie.“
Region
Severozápadní Čechy

Tisá

Tiské stěny jsou pohádkové. Doslova. Skalní město na Děčínsku totiž není jen branou do romantických Labských pískovců, ale i půvabnou říší Narnie.

Právě tady Lucinka Pevensieová potkala fauna Tumnuse v podání Jamese McAvoye, který tu měl ve skalní rozsedlině svůj milovaný domov. A nedaleko Tisé tak „začalo“ celé dobrodružství sourozenců Pevensieových.

Ostatně bizarně tvarované Tiské stěny byly už v minulosti opředeny řadou tajemných pověstí. Jedna z nich vypráví o francouzském šlechtici, který ve skalách zakopal poklad, ale nikdy ho nikdo nenašel. Hlídají ho prý zlí skřítkové, kteří hledače pokladu zmatou tak, že se mezi skalami ztratí. Pozor na ně!

Na své si však přijdou i ti, co si na pohádky a pověsti nepotrpí. Oblast Tisé je totiž rájem turistů i horolezců s více jak stovkou registrovaných lezeckých tras. Nedaleko je i Děčínský Sněžník s rozhlednou. Dostanete se k němu po červené turistické trase, která vás navíc provede naučnou stezkou Zapomenuté pohraničí. Vypadá to na parádní výlet!

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace