Hrad Valečov

„Čím víc máme, tím víc krademe, ty střevo!“
Region
Český ráj

Hrad Valečov

To je slavná hláška arciloupežníka, starého Lotranda. Se svou pohádkovou bandou lapků pobýval na hrádku Valečov – tak buďte raději opatrní. Možná tu ještě jsou.

Tady také starý Lotrando vydechl naposledy a loupežníci se tu nacpávali po úspěšném lupu. Úkryt to byl perfektní. Rozvaliny hradu leží uprostřed lesa a v předhradí je řada do skal vytesaných světniček, které sloužily jako zimoviště pro vojsko.

Na zpustlé zřícenině bydlela nějakých 200 let i místní chudina – a to až do konce 19. století, kdy poslední obyvatelé odešli do chudobince. Projděte si hradní světnice a komory a nezapomeňte nakouknout do vězení a hladomorny. K vidění je tu i výstava archeologických nálezů.

Valečov navíc leží na atraktivní trase, červeně značené Zlaté stezce Českého Ráje, která dál pokračuje k někdejším skalním hradům Klamorna a Drábské světničky.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace