Hřebčín Napajedla

„Poskočte si přes kaluže.“
Region
Východní Morava

Hřebčín Napajedla

Režisér Karel Kachyňa přenesl australský román Už zase skáču přes kaluže na jiné místo a do jiné doby. Malý Vladimír Dlouhý sní svůj sen o krocení ušlechtilých plnokrevníků v okouzlujících kulisách jednoho z nejstarších českých hřebčínů – v Napajedlích.

Citlivý humánní příběh s tehdy dvanáctiletým Vladimírem Dlouhým v hlavní roli je jedním z nejpůsobivějších filmů o dětech, které v naší kinematografii vznikly. Oko Karla Kachyni našlo v Napajedlích tu pravou estetiku: živé záběry hřebčína, ze kterých voní seno a hlína udusaná kopyty stovek anglických plnokrevníků.

V Napajedlích se chovají plnokrevníci nejdéle u nás. Historické prostředí hřebčína má nezaměnitelnou atmosféru. Pro jeho fotogeničnost si ho vybral nejen Karel Kachyňa, ale také tvůrci seriálů Četnické humoresky. Říká se, že na zdejších koních se ve filmech proháněli také Vinetou a Old Shatterhand.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace