Sněžné

„Víš, co budeš mít dneska k večeři? Vzduch omaštěný větrem!“
Region
Vysočina

Sněžné

Já s písničkou jdu jako ptáček, ptáčku vyleť až nad obláček... melodii spojenou s nezapomenutelným Ladislavem Peškem zná téměř každý. Víte, kde se rozkládá krásná krajina, kterou projížděl v pohádce Obušku, z pytle ven na svém oslíkovi?

Chudý, hladový muzikant putoval kousek od Sněžného. Není divu, že mu bylo do zpěvu, zdejší krajina je opravdu překrásná. Cesta, po které se pohupoval na oslíku, vede směrem na Samotín. Dnes už je zalitá asfaltem, ale na půvabu okolí ani po 60 letech nic neztratilo.

Nechte se inspirovat slavným pohádkovým hrdinou a vyšlápněte si po Vysočině. V okolí najdete hned tři turistické značky. Červená vás dovede například na zříceniny Štarkov a Zubštejn i do nedalekého Žďáru nad Sázavou a Přibyslavi, zelená do vísky Bohdalec a žlutá na vyhlídku Čtyři palice. Za návštěvu stojí i samotné Sněžné, které je navíc spojeno s další velkou osobností české pohádky – v domě čp. 11 pobýval Jiří Trnka. A rád to tu měl i básník František Halas.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace