Hrad Roštejn

„Víte, v jaké další pohádce si zahrálo Půlnoční království?“
Region
Vysočina

Hrad Roštejn

Poznáte oblíbené drama? Dva princové – bratři, pouze jedna krásná princezna, která si navíc nečekaně a pěkně hluboce schrupla, a uražená rodinná čest navrch. Řeč je samozřejmě o pohádkové klasice Jak se budí princezny.

V Půlnoční království se proměnil hrad Roštejn. Ve zdejší obrazárně tak žádal zahradník, jemuž spolu s Růženkou usnula celá rodina, o pomoc prince Jaroslava. Ten však dostal od uraženého otce zaracha, a proto roštejnskými chodbami pašoval sluha Matěj Jaroslavovi do komnaty schovaný provaz v košíku s večeří. Na Roštejně se také natáčel útěk obou spiklenců.

Pohádkové kouzlo na vás na hradě Roštejně dýchne i ve skutečnosti. Už jen to, že je ze všech stran obklopen lesem, mu dává tu správnou romantickou atmosféru. Obrazárnu a také Erbovní sál, čili Jaroslavovu komnatu, najdete na první prohlídkové trase, na druhé potkáte známá strašidla a postavy z pověstí, která tu sídlí. Jako nášup si dejte výstup na hradní věž a představte si, že při troše štěstí dohlédnete až do Alp!

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace