Heřmanův Městec

Hřebčín

„Za krásou koní i Železných hor.“
Region
Východní Čechy

Heřmanův Městec

Hřebčín

Skvěle napsané charaktery, krásné prostředí i výborná hudba – díky tomu patří Cirkus Humberto ke zlaté seriálové klasice. Tvůrcům seriálu kdysi padlo do oka výcvikové středisko kladrubského hřebčína v Heřmanově Městci.

Právě tady Václav koupil své ženě Heleně jezdeckého koně, poté co zjistil, že se trápí. Scéna je to zásadní, protože Helena později naučila koně krasojízdě a odešla ke konkurenčnímu cirkusu.

Do výcvikového střediska můžete nahlédnout i vy. Stačí jen vyrazit na prohlídku stájí rodiny Kinských s původní gala sedlovnou. Dýchne tu na vás historie a krása jezdectví, které tolik milovala i seriálová Helena.

Nebo si můžete zajet přímo do hřebčína ve Slatiňanech. A jestli nejste na koně, nenechte si ujít řadu dalších zajímavostí v okolí. Výlet kolem místních rybníků osvěží, v romantickém duchu je i vycházka přírodním parkem na okraji města. Tudy si to také můžete vyšlápnout rovnou do Železných hor!

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace