Telč

Náměstí Zachariáše z Hradce

„Náměstí, půvabné i bez cirkusu.“
Region
Vysočina

Telč

Náměstí Zachariáše z Hradce

Do města přijel cirkus! Veselí klauni, odvážní krotitelé lvů i obratní artisté a to vše pevnou rukou řídí principál Carlo Humberto, který mu dal své jméno. Jen s Vendelínem už se musí rozloučit. Vydělal, co potřeboval, aby se mohl usadit se svou milou.

Telčské náměstí normálně maringotky nezdobí. Rozestavěli je tu filmaři na natáčení adaptace románu Eduarda Basse Cirkus Humberto. Seriál, který obsáhne více než sto let, sleduje životní příběhy několika generací artistů a jejich putování od města k městu. Třeba i do Telče.

Ta by určitě neměla chybět v itineráři míst, která hodláte navštívit v kraji Vysočina. Náměstí Zachariáše z Hradce je zapsané na seznamu památek UNESCO. Ale i bez cirkusu toho není málo, co tu lze vidět. Nádherné štíty barokních a renesančních domů. Dvě kašny. Jeden mariánský sloup. A pod zemí jsou sklepy vzájemně propojené chodbami.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace