Nepomuk

„Tudy kráčel vojín Kefalín.“
Region
Plzeňsko a Český les

Nepomuk

Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí. Tato a řada jiných hlášek i parádně napsaných charakterů zajistily Černým baronům místo mezi „nej“ komediemi české kinematografie. Vojín Kefalín a další slavné postavy se procházeli i po Nepomuku.

Právě na nedaleké Zelené Hoře pomocný technický prapor sídlil, a to i ve skutečnosti. V Nepomuku byla například natočena scéna, kdy Kefalína před hostincem na náměstí Augustina Němejce odchytí generál. Do ulice Na Vinici si přišel poručík Troník v podání Miloslava Donutila stěžovat nadporučíku Mazorkovi a nedaleko hřbitova na Přesanické ulici se zas konala vojenská prověrka. Odsud je mimochodem znamenitý výhled na samotnou Zelenou Horu.

Až se projdete ve stopách filmových hrdinů, prohlédněte si veterány na Zelenohorské poště na okraji Nepomuku nebo sedněte na kolo – na výběr máte z pětice cyklostezek, které míří třeba do Lnářů nebo na Švihov. Z přírodních krás jsou v okolí k vidění přírodní parky Plánický hřeben – Kákov a Pod Štědrým či zámek Žinkovy s parkem a rybníkem.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace