Zámek Zelená Hora

„Čo bolo, bolo, terazky som majorom.“
Region
Plzeňsko a Český les

Zámek Zelená Hora

Hláška z Černých baronů, která totálně zlidověla. Pavel Landovský, představitel majora Terazkyho, ji pronesl právě tady, na Zelené Hoře.

Na zámku nedaleko Nepomuku nenatáčel Zdeněk Sirový pro nic za nic, právě tady sídlil po roce 1948 pomocný technický prapor přezdívaný „černí baroni“.

Armáda je přes dvacet let pryč a zámek teď mohou navštívit i turisté – byť jen ve vybraných termínech. Projdete se tak kolem kostela, před nímž stál vojín Kefalín v županu s foťákem na krku, místy, kde nadřízení drtili vojáky při cvičeních, nebo po schodišti, u něhož vojáci chovali vepře.

Potom si vyjděte na procházku, třeba na naučnou stezku vedoucí pod Zelenou Horou. Začíná na náměstí Augustina Němejce, kde se Kefalín srazil s generálem, a provede vás kolem studánky Na Knárovce se sochou Jana Nepomuckého či obcí Klášter s troskami kláštera, odkud slavný světec, jeden z patronů české země vzešel. Dalšími zastávkami jsou například Klášterecký rybník a mlýn pod jeho hrází. Stezka má necelých pět kilometrů.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace