Karlovy Vary

Thermál

„A na červený koberec právě přichází...“
Region
Západočeské lázně

Karlovy Vary

Thermál

Dominantou centra Karlových Varů je funkcionalistický hotel Thermal s naprosto jedinečným umístěním. Je totiž i kulturním centrem celého města a zároveň dějištěm světoznámého Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Proč jsou Karlovy Vary od pradávna rájem filmových nadšenců? Díky festivalu tu mají šanci potkat své idoly. Kupříkladu Johna Travoltu, který sám pilotoval, když letěl do Čech. V historickém centru mohli pozdravit charismatického Roberta De Nira při procházce místními kolonádami. Nebo nenápadně okukovat pohlednou Scarlett Johannson, opalující se u termálního bazénu. Případně jste mohli narazit na opile vrávorajícího Číňana, co kolem sebe mlátil holí a mířily na něj hledáčky kamer. Klid, nic závažného, to jen mistr opilého kung-fu Jackie Chan natáčel Rytíře z Šanghaje. A pokud se vám nepodaří spatřit některou z hvězd hollywoodského filmu naživo, můžete si její přítomnost vychutnat na plátně obřího hotelového kinosálu v rámci festivalového programu.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace