Zámek Kynžvart

„Tereza, jedině Tereza, měla by slyšet píseň mou...“
Region
Západočeské lázně

Zámek Kynžvart

Waldemar Matuška, Eva Pilarová, Karel Gott, Jiří Suchý a Hana Hegerová v jednom filmu – to bylo něco. Není divu, že se muzikál Kdyby tisíc klarinetů zapsal mezi domácí klasiku. Kde se ale natáčelo?

Hudební a herecké hvězdy tehdejší doby se sjely do zámku Kynžvart, který se proměnil v kasárna, v němž se odehrává velká část filmu. Na nádvoří Waldemar Matuška svolával ostatní, že přijela televize, a Tereza poblíž dělala reportáž s vojákem, který držel stráž se saxofonem. Kolem zámeckého rybníku procházela dvojka parašutistů Suchý – Šlitr v doprovodu dětí a v zahradě nacvičovaly ladné tanečnice.

Zámek spojený s osobou kancléře Metternicha v současnosti vypadá mnohem líp než před padesáti lety. Za srdce vás chytí nejen připomínky půvabného filmu, ale i elegantní prohlídková trasa, kterou osvěžuje kabinet kuriozit. Co v něm? Třeba hřeben Marie Terezie, cestovní hodinky Matyáše Korvína nebo nevykouřená cigareta Napoleona III.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace