Hrad Frýdštejn

„Leju, leju víc, ať tam není nic!“
Region
Český ráj

Hrad Frýdštejn

Žily byly dvě zlé čarodějnice. Kde? Na Frýdštejně! Pro pohádku O princezně Jasněnce a létajícím ševci se filmařům zdál jako dělaný.

A tak se tu usídlila zlá jedubaba s dcerkou Černavou a kuly pikle proti Jasněnce, Jírovi i krásné Sluneční paní. Stará čarodějnice se s nikým nemazala. Vyřkla kletbu, že si princezna nevezme prince, ale ševce – což nakonec nebyla vůbec špatná varianta – a upekla Sluneční paní kohouta, který budil slunce. Tady se také pokoušel Jíru zabít sluha čarodějnic, ten se ale nedal a použil proti němu prsten Sluneční paní.

Už jen silueta Frýdštejna splňuje představu úkrytu pohádkových padouchů dokonale! Zřícenina na skalním ostrohu jako by vypadla z romantických povídek a obrazů. Navíc je obklopen lesem. Zvláštní půvab místa doplňují i části vytesané přímo do skály. Ideální sídlo pro ježibaby… a možná i skřítky… nebo loupežníka?

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace