Lom Velká Amerika

„Tady natáčel Vin Diesel!“
Region
Střední Čechy

Lom Velká Amerika

Tvrďák Vin Diesel, sci-fi a oblíbené výletní místo. Jde to dohromady? Ano! Známý svalovec s nezaměnitelným hlasem operoval na Velké Americe v thrilleru Babylon A. D.

Z kláštera u lomu Mořina vyzvedává jako najatý žoldák Toorop podivuhodnou dívku Auroru, v podání krásné Mélanie Thierry. Pro drsné časy, o kterých snímek Mathieua Kassovitze pojednává, je Velká Amerika jako stvořená. Trampy a turisty totiž přitahuje svou divokou krásou už řadu let.

Oldřich Lipský v ní našel ideální kulisy Divokého západu pro natočení legendárního snímku Limonádový Joe. Právě tady se Joe setká se svou Winifred.

Pokud se sem vydáte za vlastním dobrodružstvím, žlutě značená trasa vás provede Velkou Amerikou, kolem lomu Mexiko až k malebné Malé Americe a k Dubu sedmi bratří. Mohutný strom je opředen pověstmi. Podle jedné z nich se tu o lup dělilo sedm loupežníků. A odsud už je to co by dup na Karlštejn.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace