Ostrava

Důl Michal

„Projděte si havířskou cestu.“
Region
Severní Morava a Slezsko

Ostrava

Důl Michal

Podle filmových kritiků jsou Pouta, majstrštyk Radima Špačka, jedním z nejlepších porevolučních filmů. Pro natočení mrazivého příběhu o estébákovi zamilovaném do manželky disidenta si vybral svou rodnou Ostravu.

Pět Českých lvů. Pouta jsou opravdu výjimečný film. Vznikal mimo jiné v jedné z nejznámějších ostravských kulturních památek, v Dole Michal. Zrezivělé trubky, omšelé dlaždičky či opuštěná těžní věž jsou prostě pro thriller to pravé. I vy tu bezpochyby pocítíte tíživou dobovou atmosféru. A snad na vás nikdo nepráskne, že tu jste.

Projdete si každodenní cestu havíře do práce, nahlédnete do šaten, lékařské ordinace, strojovny i kotelny, nechybí ani prohlídka nádvoří. Samozřejmě helmu na hlavu! Děti překvapí výstava modelů ze stavebnice Merkur. No děti, nadšení budou asi jejich otcové.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace