Ostrava

Jiráskovo náměstí

„Od drsné gangsterky k architektonickým skvostům!“
Region
Severní Morava a Slezsko

Ostrava

Jiráskovo náměstí

Na dráhu gangstera se nechtěně vydá dvacetiletý Zyga v dramatu polského režiséra Piotra Mularuka Yuma. Na počátku 90. let zamíří na šikmou plochu a nekompromisně směrem dolů přímo z Ostravy.

Nablýskaný západní Frankfurt. Ten ve filmu představuje Jiráskovo náměstí. Jeho pozlátko svedlo Zygu, který je na Západě poprvé, k nápadu začít s drobnými krádežemi. Což se však vyvrbí úplně jinak, než si představoval. A bude to pěkně hustý.

Filmový obchod s kovbojskými potřebami na takzvaném „Kuřím rynku“ už nenajdete, ale rozhodně stojí za vidění. Náměstí s pozoruhodnými secesními budovami je sympatické komorní atmosférou, přes rok to tu navíc žije řadou kulturních akcí. Jen o kousek dál natrefíte na novorenesanční katedrálu Božského Spasitele, Ostravské muzeum nebo Dům umění, skvost ostravské moderní architektury!

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace